Autorka

Prawo autorskie – blog

Jest mi niezmiernie miło, że trafiłeś na mojego bloga. Nazywam się Edyta Duchnowska i jestem radcą prawnym i prowadzę Kancelarię Radcy Prawnego Edyta Duchnowska. Od ponad 10 lat zajmuje się doradztwem na rzecz przedsiębiorców, w szczególności, tych których działalność wiąże się z prawem własności intelektualnej. Ustawa o prawie autorskim nie ma przede mną tajemnic. Pracuję również z indywidualnymi twórcami, którzy bardzo często potrzebują mojego wsparcia w zabezpieczeniu swoich interesów. Wyjaśniam na czym polega naruszenie praw autorskich i ochrona praw autorskich. Dotyczy to zwłaszcza młodych twórców wkraczających na nowe dla nich ścieżki biznesu. Prawo autorskie w internecie jest jedną z płaszczyzn mojego działania zawodowego. Obecnie przygotowuję rozprawę doktorską z zakresu prawa autorskiego na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Jak to w życiu bywa, zaczynając swoją drogę zawodowo całkowicie przypadkowo zaczęłam pracę w kancelarii specjalizującej się w prawie autorskim i obsłudze indywidualnych twórców. Początkowo nawet specjalnie nie lubiłam tej dziedziny prawa, ale każda nowa sprawa, każde nowe wyzwanie, spowodowało, że teraz jest to wiodąca specjalizacja w mojej działalności.
Oczywiście nie samym prawem człowiek żyje. Prywatnie wraz ze swoim synem aktywnie spędzam czas rozwijając wspólną pasję do narciarstwa.

Zapraszam do zapoznania się do lektury mojego bloga!

Jeśli potrzebujesz wsparcia w wymienionych wyżej obszarach, to zapraszam do kontaktu.

tel.: +48 602 378 913
mail: biuro@duchnowska.pl